جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ بهمن

 
 • پیام به مناسبت وقوع فاجعۀ مصیبت‌بار آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو
 • درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ پانزدهم»-1395/10/23
 • صوت اخلاق: معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ پانزدهم» - 1395/10/23
 • پیام به مناسبت ارتحال مجاهد نستوه حضرت آیة‌الله هاشمی رفسنجانی«رضوان‌الله‌علیه» - 19/10/1395
 • پیام به مناسبت ارتحال عالم مجاهد مرحوم مغفور جناب حجةالاسلام و المسلمين آقاى حاج شيخ محمد على شرعى«رضوان‌الله‌عليه» - 17/10/1395
 • بیانات به مناسبت سال‌روز ولادت پربرکت امام حسن عسکری«سلام‌الله‌علیه» - 16/10/1395
 • درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ چهاردهم»-1395/10/2
 • درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ سیزدهم»-1395/9/11
 • صوت اخلاق: معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ سیزدهم» - 1395/9/11

 •  

  ايميل

  نام:

  عنوان:

  موضوع:

  متن:

  ايميل:
  تازه هاي پايگاه
  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ شانزدهم»-1395/10/30
  خلاصه

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ شانزدهم»-1395/10/30پیامبر هدایت‌گر از جانب خدا بودند: «إِنَّا هَدَيْناهُ السَّبيلَ إِمَّا شاكِراً وَ إِمَّا كَفُوراً». پيغمبر اکرم«صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم» می‌فرمودند آمده‌ام هدايت کنم و شماييد که يا هدايت‌پذير می‌شويد يا نه! و اگر نشويد، ضلالت و گمراهی است. خدا صد و بيست و چهار هزار پيغمبر و از جمله پيغمبر خاتم را فرستاده و خدا از زمان آدم تا الان و تا روز قيامت اين روحانيت که به آن نبی تبليغی می‌گوييم، فرستاده در ميان مردم برای هدايت مردم. اهل‌بيت«سلام‌الله‌عليهم» اين همه اذيت و شکنجه و شهادت داشتند برای هدايت مردم. مائيم که بايد هدايت‌پذير باشيم و اين هدايت را بپذيريم و اين از اوجب واجبات است. اگر از شما بپرسند از اوجب واجبات چيست، بگوييد اول معرفت است. روايت را بخوانيد از پيغمبر که سنی و شيعه نقل کرده‌اند: «مَنْ‏ مَاتَ‏ وَ لَمْ‏ يَعْرِفْ‏ إِمَامَ زَمَانِهِ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّة».

  ادامه...

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ پانزدهم»-1395/10/23
  خلاصه

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ پانزدهم»-1395/10/23اهميت به همۀ واجبات و مخصوصاً نماز، عمل اهل‌بيت«سلام‌الله‌علیهم» بوده، اهميت به مستحبات مثل نماز شب و خدمت به خلق خدا، عمل اهل‌بيت«سلام‌الله‌عليهم» بوده است و به اين دو چيز فوق‌العاده اهميت می‌‌داده‌اند. اجتناب از گناه داشته‌اند و با اسم گناه يک تلاطم درونی در اهل‌بيت«سلام‌الله‌عليهم» پيدا می‌شده است. ما بايد رابطۀ عملی با آنها داشته باشيم. آنها معصوم بودند و خطا و نسيان و جهل نداشتند و اصلاً گناه در فکر آنها نيامده و نمی‌آمده و ما هم بايد گناه در زندگيمان نباشد. اگر گناه آمد، ساده از گناه نگذريم. فوراً جبران و تدارک کنيم و تلاطم درونی در ما پيداشود. بعضی اوقات در بعضي‌ها که پيدا می‌شود موجب مرگ آنها می‌شود. از ما می‌خواهند که اگر از دست ما در رفت و گناهی کرديم،‌ فوراً‌ جبران کنيم و توبه کنيم و از خدا عذرخواهی کنيم.

  ادامه...

  پیام به مناسبت ارتحال اسفناک مجاهد نستوه حضرت آیة‌الله هاشمی رفسنجانی«رضوان‌الله‌علیه» - 19/10/1395
  خلاصه

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

  «إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ»

  پیام به مناسبت ارتحال اسفناک مجاهد نستوه حضرت آیة‌الله هاشمی رفسنجانی«رضوان‌الله‌علیه» - 19/10/1395

  ارتحال اسفناک چهرۀ تابناک اسلام و ایران، مفسّر نوپرداز قرآن کریم، مجاهد نستوه آیة‌الله آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی«قدّس‌سرّه» ضایعه‌ای بس عظیم و مصیبتی جبران‌ناپذیر است.

  امشب، شخصیّت تاریخ‌سازی به لقاء پروردگار رحمان و رحیم شتافت که در تمام دورۀ عمر پر برکت خود، تنها به اعتلاء اسلام و سربلندی ایران می‌اندیشید و در این اندیشۀ بلند، تمام توان خود را در عرصه‌های گوناگون به کار گرفت و بی‌هیچ واهمه‌ای به مصداق «وَ لا يَخافُونَ‏ لَوْمَةَ لائِمٍ» تا پایان عمر، از صراط مستقیم خدمت به اسلام و آرمان‌های متعالی آن، تخطّی ننمود.

  نقش دوران‌ساز این عالم مجاهد فی‌سبیل‌الله در نهضت شکوهمند امام راحل عظیم‌الشّأن«قدّس‌سرّه‌الشّریف» و قرابت فکری و روحی او با آن امام عزیز تا بدان پایه بود که او را باید به حقّ در ردیف یکی از معماران انقلاب و جمهوری اسلامی ایران به شمار آورد، معمار هنرمندی که آثار فکر مدبّرانه‌اش، در سرتاسر تاریخ انقلاب اسلامی، آشکار است.

  ادامه...

  بیانات به مناسبت سال‌روز ولادت پربرکت امام حسن عسکری«سلام‌الله‌علیه» - 16/10/1395
  خلاصه

  بیانت به مناسبت سال‌روز ولادت پربرکت امام حسن عسکری«سلام‌الله‌علیه» - 16/10/1395نماز واجب و نماز مستحب و مخصوصاً نماز شب برای اينکه انسان را از شرور و آفات و رفيق بد حفظ کند و از شيطان درون و شيطان برون حفظ کند، خيلی مفيد است و من از همۀ شما تقاضا دارم نماز شب را ولو مختصر بخوانيد. نماز شب، هشت رکعت نافله و دو رکعت شفع و يک رکعت وتر است و اگر دعاهای آن را هم نخوانيد، اين يازده رکعت يک ربع طول می‌کشد و اين را قبل از نماز صبح بخوانيد. ما سی و چهار رکعت نوافل داريم که سنّی ندارد و از جملۀ آن اين نماز شب است و من از همۀ شما تقاضا دارم نماز شب بخوانيد. حتّی از امام صادق«سلام‌الله‌عليه» سؤال شده کسی موفق نمی‌شود به نماز شب، چه کند؟ حضرت فرمودند قضای آن را بخواند. آن قضای نماز، انسان را توفيق می‌دهد که نماز شب خوان شود. به قول آقای قاضی«رحمة‌الله‌عليه» اگر دنيا بخواهيد، نماز شب و اگر آخرت بخواهيد، نماز شب و اگر دنيا و آخرت بخواهيد، نماز شب.

  ادامه...

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ چهاردهم»-1395/10/2
  خلاصه

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ چهاردهم»-1395/10/2راجع به ارتباط با خدا و راجع به ارتباط با ملائکه مقرب خدا و ارتباط با درون و برون خود صحبت کردم و بحث ما دربارۀ بالاترين چيزها يعنی ارتباط انسان با اهل‌بيت«سلام‌الله‌عليهم» است. يک جلسه در اين باره صحبت کردم و معلوم است که هرچه صحبت کنيم کم است. برای اينکه اين ارتباط ما با اهل‌بيت«سلام‌الله‌عليهم» اگر باشد، سعادت است و اگر باشد، خير دنيا و آخرت است و اين ارتباط هرچه قوي‌تر باشد سعادت بيشتر است. کم‌کم می‌رسد به مقام فنا و مقام سير من الحق الی الحق و بالاخره اين انسان می‌رسد به جايی که به جز خدا نبيند و نداند. و اگر اين ارتباط نباشد، ضلالت و بدبختی و گمراهی است. جرداق نصرانی در «الامام علی صوت العدالة الانسانیّة» جملۀ شيرينی دارد. می‌گويد بعضی اوقات انسان می‌رسد به آنجا که ولیّ خدا را در خانۀ خدا قربة الی الله می‌کشد.

  اگر اين ارتباط نباشد، انسان به اينجا می‌رسد که به غيرِ ضلالت و بدبختی چيزی ندارد. بدبختی برای خود و ديگران در اين دنياست و آنگاه می‌شود داعشي.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org