جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۶ شنبه ۳۱ تير

 
 • پیام به مناسبت رحلت حجة‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامرضا فیروزیان «رحمةالله‌علیه»
 • بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم - 28/3/1396
 • بازنشر بیانات اخلاقی معظّم‌له در آستانۀ شب قدر
 • اطلاعيه برگزاري مراسم شب‌ قدر با حضور و سخنراني معظّم‌له - 23/3/1396
 • پیام به مناسبت برگزاری چهاردهمین دورۀ نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان - 16/3/1396
 • بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 4/3/1396
 • صوت اخلاق: بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 1396/3/4
 • شرکت معظّم‌له در انتخابات-1396/2/29
 • پیام به مناسبت دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

 • ---->

  نام:

  عنوان:

  موضوع:

  متن:

  ايميل:
  تازه هاي پايگاه
  احیای فرهنگ تشیّع، مرهون مجاهدت امام صادق«سلام‌الله‌علیه»
  خلاصه

  احیای فرهنگ تشیّع، مرهون مجاهدت امام صادق«سلام‌الله‌علیه»امام صادق«سلام‌الله‌علیه» توانستند با بیش از هزار طلبۀ جوان، تشکیل حوزه دهند و درس‌ها را شروع کنند و بالاخره توانستند این شجرۀ طیبه قرآن را بافرهنگ کنند. و این کار اگر از کار ابی‌عبدالله الحسین مهم‌تر نباشد، کمتر هم نیست. کار امام حسین«سلام‌الله‌علیه» اصل بناست و شجرۀ طیبه قرآن را زنده کردند، امّا «تُؤْتِي أُکُلَهَا کُلَّ حِينٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا» از امام صادق«سلام‌الله‌علیه» است. اما امام صادق«سلام‌الله‌علیه» میوه‌دار کردند و میوه‌ها را تحویل اجتماع دادند. ما اگر بحارالانوار داریم با چند میلیون روایت در دین، در اعتقادات، در احکام و در اخلاق، مرهون زحمات امام صادق«سلام‌الله‌علیه» و شاگردان امام صادق است. البته گفتم آنکه شجره طیبه را به میوه رساند، امام باقر بود، اما اگر ما کتب اربعه داریم و به آن می‌نازنیم، مرهون زحمات امام صادق«سلام‌الله‌علیه» و شاگردان امام صادق بود. اگر کتاب‌های فقهی ما استغنای کامل دارد و بیش از بیست یا سی جلد روایات فقهی داریم، مرهون زحمات امام صادق«سلام‌الله‌علیه» و شاگردان امام صادق است و شیعه الحمدلله مستغنی است.

  ادامه...

  باز نشر درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ بیست و سوم»
  خلاصه

  درس اخلاق معظّم‌له با موضوع معرفت نفس؛ ارتباط انسان با عالم هستی«جلسۀ بیست و دوم»-1395/12/19

  بحثی که در جلسات گذشته جلو آمد راجع به اين بود که قرآن کتاب اخلاق است و قرآن باید استاد اخلاق ما باشد. اگر شما آشنايی با قرآن پيدا کرديد، استاد خوبی در خودسازی و تهذيب نفس پيدا خواهيد کرد. برای اينکه قرآن کتاب اخلاق است بدون اينکه پيچ‌وخم داشته باشد. پيچ‌وخم‌های عرفانی و پيچ‌وخم‌های اخلاقی و پيچ‌وخم‌‌های تفسيری را ندارد و خيلی شفّاف می‌تواند استاد اخلاق ما باشد؛ و خوشا به حال کسی که قرآن استاد اخلاق اوست. قرآن حتماً او را به جايی می‌رساند. در آيات فراوانی قرآن وعده داده است که ما را از نظر اخلاقی به جاهای بالايی برساند و رفع صفات رذيله از ما بکند. اين کار بسيار مشکلی است، امّا قرآن می‌تواند. ما را متخلّق به اخلاق و فضايل کند و اين کار مشکلی است امّا قرآن می‌تواند. بالاتر از اين ما را به مقام تجليه و مقام فناء‌ و لقاء ‌برساند و اين خيلی مشکل است، امّا قرآن می‌گويد من می‌توانم. بالاخره انسان برسد به جايی که سير من الحق الی الحق کند. قرآن می‌گويد مشکل است، امّا من می‌توانم. لذا انس با قرآن می‌تواند انسان را برساند به آنجا که صفات رذيله را رفع کند و صفات خوب جايگزين آن کند.

  ادامه...

  بازنشر بیانات معظّم‌له در آستانۀ سال‌روز تخریب قبور ائمۀ بقیع«سلام‌الله علیهم»
  خلاصه

  بازنشر بیانات معظّم‌له در آستانۀ سال‌روز تخریب قبور ائمۀ بقیع«سلام‌الله علیهم»نفوذ دشمن در جوامع اسلامي، تنها به خاطر قدرتمندي آنان در تبليغات نيست، بلکه اين جوامع اسلامي هستند که فريب نيرنگ‌هاي نيرنگ بازان را مي‌خورند و خود را بازيچۀ دست آنان قرار مي‌دهند. آل سعود، پس از به قدرت رسیدن و تثبیت موقعیّت خود در عربستان، دست به تخریب بقیع زدند. مشکل آنان صرفاً بقیع و گنبد و بارگاه نبود، بلکه آنان از تشیّع هراس داشتند و با تخريب بارگاه و قبور ائمّۀ بقيع، دل شیعیان را سوزاندند. پشت پردۀ اين حرکت زشت و ناپسند، سیاست بازان انگلیسی بودند. آنان با پيش گرفتن سياست اختلاف‌افکني، هر روز نفوذ خود را در ممالک اسلامی گسترش دادند و به استعمار کشورهای خاورمیانه پرداختند. حضور صهیونیست‌ها در قلب خاورميانه نيز در همين راستا صورت گرفت. آنان براي تضعیف مسلمان‌ها، ابتدا بخشی از املاک آنان را با قيمت خوب خريداري کردند و پس از آن، با هر وسيله‌اي اعمّ از تطميع، تحريص و تهديد، نفوذ و اعمال قدرت خود را گسترش دادند و براي خود، يک مملکت صهيونيستي پدید آوردند.  هدف اساسی آنان از این اقدامات، تصاحب تمام خاورميانه و بهره‌برداری از منابع و منافع سرشار آن بود.

  ادامه...

  بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم - 28/3/1396
  خلاصه

  بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم

  امّا در ميان شما، هستند دسته‌ای که کاری به اين چيزها ندارند، بلکه فرصت پيدا شده و خدا را پيدا کرده‌اند و با خدا حرف می‌زنند. اهل دل به خواندن قرآن می‌گويند «کلام نازل»،‌ يعنی خدا با انسان حرف می‌زند. وقتی شما حمد و سوره می‌خوانيد خدا با شما حرف می‌زند و کلام از خدا بر شما نازل شده است؛ امّا به اينگونه مجالس می‌گويند «کلام صاعد»؛ يعنی تو با خدا حرف می‌زني، کلامی بالا می‌رود در محضر خدا. آنگاه درک می‌کند اين مطلب را و درک می‌کند که با خدا حرف می‌زند. بعد همه چيز از ياد او می‌رود. دنيا و آخرت را فراموش می‌کند، بلکه تمام توجّه به خداست. الان اين جلسۀ عزيز و مقدّس ما اينطور است که همه جا محضر خداست و ما در محضر خدائيم و ادب حضور بايد مراعات شود. لذا اهل دل می‌گويند اصلاً‌ زشت است که انسان در وقتی که با خدا حرف می‌زند،‌ برود در دنيا و گرفتاري‌ها و برود در آخرت و جهنّم و مانند اینها؛ بلکه مکالمه و معاشقه با خداست و در اين معاشقه با خدا، اگر محبّت خدا را داشته باشد، آنگاه هيچ چيز و هيچ کس در نظر نيست به جز خدا.

  ادامه...

  بازنشر بیانات اخلاقی معظّم‌له در آستانۀ شب قدر
  خلاصه

  الان که می‌آمدم، جوانی از من یک سؤال کرد و سؤال خوبی بود. گفت: بهترین عبادات در شب قدر 2.jpgچیست؟ و این انصافاً سؤال خوبیست. جوابش را دادم که بهترین عبادت در این دوسه شب، توبۀ از گناه است. یک حالتی برای انسان پیدا شود که از رفتارش و از گذشته‌‌ها خجالت زده شود و آن حالت موجب شود که یک حالت پشیمانی از گناه و یک حالت اجتناب از گناه برایش پیدا شود، و اگر خدا توفیق دهد اشک گنهکار هم بعد از آن باشد و یک قطره اشک از او بچکد، ثواب این توبه را احدی نمی‌داند به جز خدا و کسانی که علمشان وابسته به علم خداست.

  پروردگار عالم این توبه را خیلی دوست دارد و دوست دارد بنده‌اش بهشتی شود. در قرآن زیاد آمده که خدا دوست دارد، بنده‌اش بهشتی شود و رستگار شود و در دنیا یک زندگی خوب و در آخرت یک زندگی خوب‌تر داشته باشد. اگر کسی بخواهد چنین باشد، چه باید بکند؟ در قدم اول گذشته‌‌ها را صاف کند، آلودگی‌‌ها را رفع کند و دل مهیّا برای رحمت الهی شود، و در وقتی دل مهیای رحمت خدا می‌شود که گناه در این دل نباشد و این دل آلوده نباشد.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org