جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۶ جمعه ۲ تير

 
 • اطلاعيه برگزاري مراسم شب‌ قدر با حضور و سخنراني معظّم‌له - 23/3/1396
 • پیام به مناسبت برگزاری چهاردهمین دورۀ نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان - 16/3/1396
 • بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 4/3/1396
 • صوت اخلاق: بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 1396/3/4
 • شرکت معظّم‌له در انتخابات-1396/2/29
 • پیام به مناسبت دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
 • اطلاعیه انتخاباتی دفتر آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی»- 1396/2/19
 • بیانات در آستانۀ نیمۀ شعبان-1396/2/7
 • عرضۀ آثار معظّم‌له در سی‌امین نمایشگاه بين المللي کتاب تهران

 •  

  ايميل

  نام:

  عنوان:

  موضوع:

  متن:

  ايميل:
  تازه هاي پايگاه
  بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم - 28/3/1396
  خلاصه

  بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم

  امّا در ميان شما، هستند دسته‌ای که کاری به اين چيزها ندارند، بلکه فرصت پيدا شده و خدا را پيدا کرده‌اند و با خدا حرف می‌زنند. اهل دل به خواندن قرآن می‌گويند «کلام نازل»،‌ يعنی خدا با انسان حرف می‌زند. وقتی شما حمد و سوره می‌خوانيد خدا با شما حرف می‌زند و کلام از خدا بر شما نازل شده است؛ امّا به اينگونه مجالس می‌گويند «کلام صاعد»؛ يعنی تو با خدا حرف می‌زني، کلامی بالا می‌رود در محضر خدا. آنگاه درک می‌کند اين مطلب را و درک می‌کند که با خدا حرف می‌زند. بعد همه چيز از ياد او می‌رود. دنيا و آخرت را فراموش می‌کند، بلکه تمام توجّه به خداست. الان اين جلسۀ عزيز و مقدّس ما اينطور است که همه جا محضر خداست و ما در محضر خدائيم و ادب حضور بايد مراعات شود. لذا اهل دل می‌گويند اصلاً‌ زشت است که انسان در وقتی که با خدا حرف می‌زند،‌ برود در دنيا و گرفتاري‌ها و برود در آخرت و جهنّم و مانند اینها؛ بلکه مکالمه و معاشقه با خداست و در اين معاشقه با خدا، اگر محبّت خدا را داشته باشد، آنگاه هيچ چيز و هيچ کس در نظر نيست به جز خدا.

  ادامه...

  بازنشر بیانات اخلاقی معظّم‌له در آستانۀ شب قدر
  خلاصه

  الان که می‌آمدم، جوانی از من یک سؤال کرد و سؤال خوبی بود. گفت: بهترین عبادات در شب قدر 2.jpgچیست؟ و این انصافاً سؤال خوبیست. جوابش را دادم که بهترین عبادت در این دوسه شب، توبۀ از گناه است. یک حالتی برای انسان پیدا شود که از رفتارش و از گذشته‌‌ها خجالت زده شود و آن حالت موجب شود که یک حالت پشیمانی از گناه و یک حالت اجتناب از گناه برایش پیدا شود، و اگر خدا توفیق دهد اشک گنهکار هم بعد از آن باشد و یک قطره اشک از او بچکد، ثواب این توبه را احدی نمی‌داند به جز خدا و کسانی که علمشان وابسته به علم خداست.

  پروردگار عالم این توبه را خیلی دوست دارد و دوست دارد بنده‌اش بهشتی شود. در قرآن زیاد آمده که خدا دوست دارد، بنده‌اش بهشتی شود و رستگار شود و در دنیا یک زندگی خوب و در آخرت یک زندگی خوب‌تر داشته باشد. اگر کسی بخواهد چنین باشد، چه باید بکند؟ در قدم اول گذشته‌‌ها را صاف کند، آلودگی‌‌ها را رفع کند و دل مهیّا برای رحمت الهی شود، و در وقتی دل مهیای رحمت خدا می‌شود که گناه در این دل نباشد و این دل آلوده نباشد.

  ادامه...

  پیام به مناسبت برگزاری چهاردهمین دورۀ نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان - 16/3/1396
  خلاصه

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم

  قال‌الله تعالی:«تِلْكَ آياتُ الْقُرْآنِ وَ كِتابٍ مُبينٍ، هُدىً وَ بُشْرى‏ لِلْمُؤْمِنينَ»

  پیام به مناسبت برگزاری چهاردهمین دورۀ نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان - 16/3/1396برگزاری چهاردهمین دورۀ پیاپی نمایشگاه قرآن و عترت، نشان از اهتمام تحسین‌برانگیزی دارد که در طی سالیان متمادی برای برپایی این نمایشگاه از سوی مسئولان محترم ذی‌ربط به کار گرفته شده است و به توفیق الهی در دوره‌ها و سال‌های بعدی نیز با ابتکار و نوآوری‌های بهتر، ادامه و استمرار خواهد یافت.

  قرآن کریم، کتاب جامع و جاودانه‌ای است که معارف حیات‌بخش آن، هیچ‌گاه کهنه نخواهد شد و هرگز پایان نخواهد پذیرفت. این تعلیمات سازنده و پویا هم طریقِ هدایت و مسیرِ استوار را به آدمی نشان می‌دهد که: «إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ يَهْدي لِلَّتي‏ هِيَ أَقْوَمُ‏»؛ و هم حقایق بلند معنوی را به صورت‌های گوناگون تبیین می‌نماید که: «وَ لَقَدْ صَرَّفْنا في‏ هذَا الْقُرْآنِ لِيَذَّكَّرُوا» و هم مایۀ سلامت و سعادت اهل ایمان و خداباوران می‌شود که: «وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ» و هم حجابِ نگاهدارندۀ میان مؤمنان و کافران است که: «وَ إِذا قَرَأْتَ‏ الْقُرْآنَ‏ جَعَلْنا بَيْنَكَ وَ بَيْنَ الَّذينَ لا يُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ حِجاباً مَسْتُوراً».

  ادامه...

  بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 4/3/1396
  خلاصه

  بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان - 4/3/1396ما خيلی روايت داريم که غيبت روزه را باطل می‌کند و دروغ روزه را باطل می‌کند. اينکه روزه را باطل می‌کند معنايش اين نيست که بايد قضا بگيرد يا کفاره دهد،‌ بلکه معنايش اينست که گناه نورانيت روزه را می‌گيرد و يک روزۀ رساله‌ای می‌شود. يعنی آنچه در رساله گفته شده، پرهيز کرده‌ايد. روزه نور دارد و نور می‌دهد، لذا در روايات داريم که غيبت کردن روزه را باطل می‌کند، يعنی روح روزه را می‌گيرد. غيبت و تهمت و شايعه و حرف‌های مالايعنی و دروغ و مسخره کردن و ناسازگاری زن باشوهر و شوهر بازن و ناسازگاری زن و شوهر با بچّه‌ها. ما خيلی بايد مواظب باشيم، بايد همين‌طور که شکم ما روزه است، از آنچه فقها در رساله‌ها نوشته‌اند، بايد چشم و گوش و زبان ما هم روزه باشد. خدا پاداش هم می‌دهد و پاداشش اينست که کم‌کم می‌رسد به آنجا که دلش هم روزه است.

  ادامه...

  بازنشر بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضان
  خلاصه

  بازنشر بیانات معظّم‌له در آستانۀ ماه مبارک رمضاندر ماه مبارک رمضان خدا به همه عیدی می‌دهد، به همه روزه‌داران عیدی می‌دهد. گاهی استجابت دعاست و گاهی عاقبت بخیری و گاهی رفع بلاها و رفع گرفتاری‌هاست و گاهی آخرت و آن مقام‌های بالاست و اما گاهی هم عیدی در روز عید فطر، خدا و حکومت خدا بر دل است: «الصَّوْمُ‏ لِي‏ وَ أَنَا اجْزِي‏ بِهِ‏»؛ اگر به راستی بتوانید این یک ماه رمضان از عبادت لذت ببرید. یعنی روزه برای شما لذت‌بخش باشد و نماز شب و نماز اول وقت و نماز با جماعت و نماز در مسجد و نشستن پای منبر برای شما لذت‌بخش باشد، آنگاه روز عید فطر، عیدی دارید و عیدی خدا و حکومت خدا بر دل است و می‌یابید خدا را، نظیر آدم تشنه‌ای که آب بخورد و سیراب شدن را می‌یابد و اینست که در حد اولیاء الله است و شیطان جرأت ندارد نزدیک او برود: «إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطانٌ عَلَى الَّذينَ آمَنُوا وَ عَلى‏ رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ ؛ إِنَّما سُلْطانُهُ عَلَى الَّذينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَ الَّذينَ هُمْ بِهِ مُشْرِكُونَ»؛ یعنی شیطان نمی‌تواند و جرأت ندارد که جلو بیاید.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org