جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ شهريور

 
 • پیام به آیین تجلیل از عالم پارساومعلّم اخلاق حضرت آیت‌الله امینی«دامت‌برکاته» - 26/5/1396
 • دیدار سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرماندۀ نیروی انتظامی - 25/5/1396
 • باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت اتّحاد
 • پیام به آیین رونمایی از تولیدات جدید مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزۀ علمیّۀ اصفهان در عرصۀ تربیت کودک-1396/5/4
 • احیای فرهنگ تشیّع، مرهون مجاهدت امام صادق«سلام‌الله‌علیه»
 • پیام به مناسبت رحلت حجة‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامرضا فیروزیان «رحمةالله‌علیه» - 23/4/1396
 • بیانات معظّم‌له در مراسم احیای شب بیست و سوم - 28/3/1396
 • بازنشر بیانات اخلاقی معظّم‌له در آستانۀ شب قدر
 • اطلاعيه برگزاري مراسم شب‌ قدر با حضور و سخنراني معظّم‌له - 23/3/1396

 • ---->
  تازه هاي پايگاه
  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت وفا«جلسه دوم»
  خلاصه

  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت وفا«جلسه دوم»آنچه امشب مقداری درباره‌اش صحبت کنم، راجع به قسم دوّم وفا، يعنی وفا در خانه است. زن راجع به شوهر و شوهر راجع به زن. اين وفا و صداقت و شکر از يکديگر بايد در خانه باشد و قرآن روی اين خيلی پافشاری دارد. هم راجع به زن و شوهر و هم راجع به اولاد و پدر و مادر. قرآن راجع به اولاد و پدر و مادر تکرار دارد که ما بايد احترام پدر و مادر را نگاه داريم، ولو اينکه تقصير داشته باشند. قرآن می‌گويد فکر کن که اين پدر و مخصوصاً مادر چقدر زحمت تو را کشيده است. حاملگی مادر و شير دادن مادر و بعد هم بزرگ کردن پدر و مادر و بعد هم آن همه زحمت و مشقّت و آن هم با چه حوصله و محبّتي. قرآن می‌فرمايد آيا تو نبايد باوفا باشی و پاداش اينها را بدهي؟! وقتی بزرگ شدی بايد احترام پدر و مادر را نگاه داري.

  ادامه...

  دیدار سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرماندۀ نیروی انتظامی - 25/5/1396
  خلاصه

  دیدار سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرماندۀ نیروی انتظامی - 25/5/1396سردار سرتیپ پاسدار اشتری فرماندۀ نیروی انتظامی کشور با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» دیدار کرد.

  حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار که به منظور معرفی فرماندۀ جدید نیروی انتظامی ناحیۀ اصفهان، سردار معصوم‌بیگی، برگزار شد، با اشاره به اهمیّت فراوان مقولۀ امنیّت، وضع امنیّت کشور را مطلوب ارزیابی کرده و ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مسئولان و فرماندهان نیروی انتظامی خاطر نشان کردند: نیروی انتظامی، نیرویی در خدمت مردم و دارای جایگاهی تأثیرگذار در این عرصه است و امیدواریم با برنامه‌ریزی و اهتمام هر چه بیشتر، سطح امنیّت و خدمت به ملّت خوب و بزگوار ایران، روز به روز ارتقاء و تعالی پیدا کند.

  ادامه...

  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت وفا
  خلاصه

  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت وفابحث امشب ما دربارۀ وفا و صمیمیت و تشکّر از نعمت‌هاست که ضدّ آن ناشکری است، ضدّ آن بی‌وفایی است، ضدّ آن کفران نعمت است، چه از خدا و چه از بندگان خدا.

  این فضیلت وفا به عبارت دیگر شکر از دیگران در میان جامعه بسیار کم است، در حالی که بالاترین فضائل است.  در این چهل فضیلتی که داریم بالاترین فضائل همین وفا و صفا و صمیمیت و صداقت و تشکر از دیگران است، چنان‌که شاید در میان رذائل، رذیله‌ای پست‌تر از رذالت ضدّ آن نداشته باشیم. شاید رذیله‌ای پیش خدا مبغوض‌تر از این رذیله نداشته باشیم که کسی نعمت‌ها را نادیده بگیرد و خدمت‌های دیگران را نادیده بگیرد و بالاخره خودخوری و خودمحوری بر او حکم‌فرما باشد. به دست آوردن همۀ فضائل مشکل است. به قول حضرت امام«رضوان‌الله‌تعالی‌علیه» چهل سال خون جگر می‌خواهد تا انسان بتواند فضیلتی را در دل بکارد و بارور کند و از میوۀ آن استفاده کند که اسمش را تزکیه و تهذیب می‌گذارند و همچنین خیلی مشکل است که بتواند رذالتی را از دل برکند، امّا خیلی لازم است.

  ادامه...

  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت اتّحاد
  خلاصه

  باز نشر بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت اتّحاداسلام روی هرچه موجب وحدت شود، سفارش کرده است. ثواب بالايی هم بر آن بار کرده‌اند. مثلاً تعاون، به فکر يکديگر بودن، اينکه بتواند گره‌ای از کار يک نفر باز کند، اين افضل اعمال است. ثوابی بالاتر از آن در روايات ما ديده نمی‌شود. برای اينکه تعاون و کمک به يکديگر و گره از کار يکديگر گشودن، باعث وحدت در ميان مسلمانان می‌شود. اگر اين جملۀ «وَ مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنْفِقُونَ» در قرآن عمل شود، که شايد بيش از صد جا از قرآن جداً خواسته است؛ يعنی تعاون و کمک و اينکه انسان خودخور و خودخواه نباشد. به همان اندازه که به فکر خودش است، به فکر ديگران باشد. لاأقل  یک دهم آنچه به فکر خود است، به فکر ديگران باشد. اين علاوه بر اينکه موجب می‌شود فقر در جامعه نباشد و علاوه بر اينکه موجب می‌شود تبعيض در جامعه نباشد، علاوه بر اينکه موجب می‌شود آنچه اسلام می‌خواهد يعنی قضيۀ تعاون در خارج متحقّق شود، علاوه بر اينها موجب دوستی و وحدت در ميان مسلمان‌ها می‌شود؛ لذا ثواب به اندازه‌ای بالاست که لاأقل ثواب يک حج و يک عمره برای کسی است که کمکی به يک مسلمان کند.

  ادامه...

  باز نشر بیانات معظّم‌له در آستانه ولادت حضرت امام رضا«سلام‌الله‌علیه»
  خلاصه

  باز نشر بیانات معظّم‌له در آستانه ولادت حضرت امام رضا«سلام‌الله‌علیه»

  به تناسب ولادت حضرت رضا«سلام‌الله‌علیه» امشب مقداری‌ دربارۀ ایشان صحبت کنم. قبل از اینکه صحبت کنم نظر مبارک را به جلسه جلب کنید و اظهار ارادت کنید خدمت حضرت رضا با سه صلوات.

  در زمان مأمون اواخر عمر حضرت رضا«سلام‌الله‌علیه» آشوب و بحران عجیبی‌ در ممالک اسلامی‌ پیدا شده بود. غالباً این بحران‌ها از طرف شیعه بود. مخصوصاً در خراسان که صحنۀ پهناوری‌ بود. بسیاری‌ از افغانستان فعلی‌ جزء طوس و مرو و خراسان بود. مأمون آدم سیاست بازی‌ بود. در میان بنی‌‌العباس از همه فهمیده‌تر و سیاست‌بازتر بود و حس کرد که اگر بتواند حضرت رضا«سلام‌الله‌علیه» را به طوس بیاورد، خراسان را آرام می‌‌کند و خواه ناخواه توانسته ممالک اسلامی‌ را آرام کند. در آن زمان ممالک اسلامی‌ زیاد بود و دو ثلث جهان مربوط به اسلام عزیز بود. یک ثلثش زیر سلطۀ اسلام نبود، لذا حس کردن مأمون به جا بود و حضرت رضا«سلام‌الله‌علیه» را با احترام خاصی،‌ اما به زور به طوس آورد و جداً میان مردم گفت خلافت از تو و من کنار می‌‌روم. معلوم بود که سیاست‌بازی‌ بود و کار نشدنی‌ بود. حضرت رضا هم فرمودند نه،‌ و بالاخره به زور ولایتعهدی‌ را به آقا دادند.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org