جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

 
 • دیدار آقای دکتر علی‌عسگری رییس سازمان صداوسیما - 26/6/1396
 • دیدار میهمانان خارجی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی‌ - 23/6/1396
 • پیام به پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی«سلام‌الله‌علیه» - 22/6/1396
 • آیین عمامه‌گذاری سیصد نفر از طلّاب حوزۀ علميۀ اصفهان-17/6/1396
 • پیام به آیین اختتامیۀ هفتمین دوره جشنوارۀ علامۀ حلّی«قدّس‌سرّه‌الشّریف»، حوزۀ علمیّۀ اصفهان
 • اطلاعیّه برگزاری مراسم جشن عید سعید غدیر در دفتر معظّم‌له
 • دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان - 12/6/1396
 • بیانات معظّم‌له در آستانۀ روز عرفه
 • بیانات معظّم‌له با موضوع تهذیب نفس؛ فضیلت وفا«جلسه سوم»

 • ---->
  تازه هاي پايگاه
  بینات معظّم‌له در آستانۀ فرارسیدن ماه محرم
  خلاصه

  بینات معظّم‌له در آستانه فرارسیدن ماه محرماولاً اين عزاداري‌ها خيلی‌ ثواب دارد. از روايات فهميده می‌‌شود ثوابش از هر حج و عمرۀ مقبول بالاتر است. از روايات استفاده می‌‌شود اين عزاداري‌ها مثل کربلاست. از روايات استفاده می‌‌شود که اين عزاداري‌ها، بهشت را واجب می‌‌کند.

  ثانياً اين عزاداري‌ها موجب رفع بلا و دفع بلا می‌‌شود؛ بلاهای‌ فردی‌ و اجتماعي. اهل دل زياد دیده‌اند که دهۀ محرم که می‌‌آيد و عزاداري‌های‌ مردم شديد می‌‌شود، آتشی‌ برای‌ رفع بلا پيدا می‌‌شود و بلاها را می‌‌سوزاند و نمی‌‌گذارد بلاها وارد شهر شوند.

  ثالثاً اينکه اين عزاداري‌ها مرضی‌ ائمّۀ‌ طاهرين«سلام‌الله‌علیهم» است. پيغمبر اکرم«صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم» و ائمۀ طاهرين«سلام‌الله‌علیهم» روی‌ اين عزاداري‌ها خيلی‌ سفارش کرده‌اند. پيغمبر اکرم  و اميرالمؤمنين بارها روضه خوانده‌اند. در زمان بنی‌‌اميه و بنی‌‌العباس که خفقان عجيبی‌ بود که عزاداری‌ نباشد، ائمۀ‌طاهرين«سلام‌الله‌عليهم» نيز تا می‌‌توانستند جلسه روضه می‌‌گرفتند. مداح می‌‌خواند و ائمۀ‌طاهرين«سلام‌الله‌عليهم» بلند بلند گريه می‌‌کردند و اين مجلس عزاداری‌ را خيلی‌ دوست داشتند.

  ادامه...

  دیدار آقای دکتر علی‌عسگری رییس سازمان صداوسیما
  خلاصه

  دیدار آقای دکتر علی‌عسگری رییس سازمان صداوسیماآقای دکتر علی‌عسگری رییس سازمان صداوسیما با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» دیدار کرد.

  حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار، با بیان اینکه سازمان صداوسیما یکی از حسّاس‌ترین نهادها و سازمان‌های حائز اهمیّت در نظام جمهوری اسلامی است، رسانۀ ملّی را بیان‌گر مواضع و دیدگاه‌های نظام دانسته و تصریح کردند: فعالیّت‌های صداوسیما با توجّه به تأثیر عمیق آن بر افکار مردم و نیز مسئولیّت عظیمی که در ترویج دین و معرّفی صحیح مبانی و اصول انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بر عهده دارد از جایگاه و حساسیّت ویژه‌ای برخوردار است.

  ادامه...

  دیدار میهمانان خارجی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی‌ - 23/6/1396
  خلاصه

  دیدار میهمانان خارجی اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی‌ - 23/6/1396میهمانان خارجی شرکت ‌کننده در پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان  حسینی‌، با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله ‌العظمی‌ مظاهری«مدّظلّه‌العالی» دیدار کردند.

  حضرت آیت‌الله ‌العظمی‌ مظاهری در این دیدار ضمن خیر مقدم به میهمانان شرکت‌کننده در این اجلاس، با بیان روایتی از پیامبراکرم«صلّی‌الله‌علیه وآله وسلّم»، حرارت و شعلۀ محبّت حضرت اباعبدالله الحسین«علیه‌السّلام» را ابدی و خاموش‌ناشدنی توصیف کرده و خاطرنشان کردند: ارادت و مودّت به حضرت سیّدالشّهداء«علیه‌السّلام» اختصاص به مذهب تشیّع یا دین اسلام ندارد و در بین پیروان سایر ادیان و مذاهب مختلف، نیز همواره وجود داشته است و این ویژگی، علاوه بر اینکه ریشه در احساسات و عواطف انسانی دارد، معلول اهداف والای نهضت و قیام امام حسین«علیه‌السّلام» و درس‌های اخلاقی آن قیام الهی است.

  ادامه...

  پیام به پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی«سلام‌الله‌علیه» -
  خلاصه

  بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ

  «السَّلَامُ‏ عَلَيْكَ‏ يَا ثَارَ اللَّهِ‏ وَ ابْنَ ثَارِهِ وَ الْوِتْرَ الْمَوْتُورَ»

  پیام به پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی«سلام‌الله‌علیه»خداوند بزرگ را سپاس گزاریم که در آستانه محرّم حسینی، شهر عاشورایی اصفهان، دیار شهیدان سرافراز و پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی، مفتخر به میزبانی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گردیده است و طنین بلند آغاز دوباره عزاداری‌های سید و سالار آزادگان و شهیدان«علیه افضل الصلوات و التّحیّات» از این شهر حسینی در انداخته می‌شود‌ و به امید خداوند و با الطاف آن امام همام، این برنامۀ شکوهمند در این شهر و دیار، با شکوه و ظرفیّت متمایز، برگزار خواهد شد.

  این اجلاسِ مردمی که سنّتی حسنه به منظور تکریم از خادمان فرهنگ والای عاشورا و تمجید از اهتمام و مساعی آنان در زنده نگاه داشتن نام و یاد و پیام نهضت حسینی است، فرصتی مغتنم و ظرفیّتی مناسب برای تجلّی جامعیّت و فراگیر بودن گفتمان حسینی است و از همین روست که در میان میهمانان ارجمند داخلی و خارجی این اجلاس، علاوه بر شخصيّت هاى محترمى از برادران اهل‌سنّت، چهرهاى مبرّزى ازسایر ادیان توحیدی و ابراهیمی نیز، حضور دارند، چرا که حسین‌بن‌علی«سلام‌الله‌علیه» وارث آدم و وارث نوح و وارث ابراهیم و وارث موسی و وارث عیسی و وارث محمد«صلی‌الله علیهم اجمعین» و وارث همۀ فضیلت‌ها و پاکی‌ها و خوبی‌های پیامبران الهی است.

  ادامه...

  آیین عمامه‌گذاری سیصد نفر از طلّاب حوزۀ علميۀ اصفهان-17/6/1396
  خلاصه

  آیین عمامه‌گذاری سیصد نفر از طلّاب حوزۀ علميۀ اصفهان به دست مرجع عاليقدر حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري«مدّظلّه‌العالي»، در شب عيد سعيد غدير برگزار شد.  

  014.jpgحضرت آيت‌الله العظمي مظاهري در اين آیین، با تبريک فرا رسيدن عيد سعيد غدير و تهنیت به طلاب معمّم و خانواده‌های آنها، لباس روحانیّت را علامت و نشانۀ سربازی حضرت ولي‌ّعصر«اروحنافداه» در جامعه دانستند و خاطرنشان کردند: طلابی که معمّم می‌شوند، از این جهت که به درجه و علامت سربازی امام زمان«ارواحنافداه» مزیّن شده‌اند، بیش از گذشته نماد و معرّف اسلام و تشیّع هستند و از این‌رو باید به شناخت وظایف دینی و اجتماعی و همچنین عمل به مسئولیّت‌های خطیر خود بیش از پیش اهمیّت دهند.

  ایشان در این زمینه، افزدوند: یکی از رسالت‌های اساسی و مهمّ طلاب ملبّس این است که هم از حیث علمی، هم از نظر تقوا و هم از منظر آداب اجتماعی، پیشتاز از سایر طلّاب و و نیز دیگر اقشار جامعه بوده و با رفتار علمی و عملی، موجب زینت و اعتلای اسلام و تشیّع گردند.

  ادامه...

  <قبلي                                                                                                           بعدي>
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org