الحاشيه علي العروة الوثقي: اين کتاب در برگيرنده حواشي مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمي مظاهري‌«مدّظلّه‌العالي» بر کتاب شريف عروة الوثقي اثر مرحوم آية الله العظمي سيد محمد کاظم يزدي است.

الثقاة الاخيار من رواة الاخبار: اين کتاب«موسوعه‌ رجاليون ثقه» ، مي باشد که مشتمل بر يک مدخل و سه باب است.  

 

 

 

فقه الولاية و الحکومة الاسلامية: اين کتاب، تحرير مجموعه مباحث دروس خارج فقه معظم له در تبيين و تحليل نظريّه ولايت فقيه و حکومت اسلامي است که در سه جلد تدوين وتنظيم شده است.

 

رساله توضيح المسائل: فقیه اخلاقي و مرجع عالیقدرحضرت آیة الله العظمی مظاهری «مدّظلّه‌العالی» در تنظیم رساله‌ عمليّه، به تبيين کليّات هر سه بخش دین پرداخته اند. اين رساله‌ ، مشتمل بر مسائل مهمّ علمِ دین در سه بخش «احکام، اخلاق، اعتقادات» است.

 اسلام آيين رستگاري: در بخش اوّل اين کتاب شرح اصول دين و تبيين چهل مسأله اعتقادي و در بخش آن کتاب مباحثي در بازشناسي فروع دين اسلام آمده است.

 

 

 

 

مظهر حق: اين کتاب نگرشي اخلاقي بر فضائل و سيره‌ زندگاني مولاي متّقيان و اميرمؤمنان حضرت علي عليه السلام دارد.

 

 

 

 

 احکام عمره مفرده: اين کتاب مسائل و فتاوای مربوط به عمره مفرده را از مناسک حجّ معظم له، مجزّا ساخته و همراه با اسرار عمره مفرده و آداب و مستحبّات زیارت مکّه مکرمّه و مدینه منوّره به چاپ رسيده است.

 

 اسرار حج: اين کتاب بيان مختصرى است از اسرار و رازهاى شگفتِ نهفته در فريضه انسان‌ساز «حجّ»

 

 

 

 

 

 

 استفتائات حج و عمره: اين کتاب مجموعه‌اي از سؤالات شرعي و استفتائات واصله در خصوص اعمال و مناسک حجّ و عمره و پاسخ هاي معظم له مي‌باشد که پس از موضوع‌‌بندي، تلخيص و هماهنگ‌‌‌سازي عبارات، به شکل حاضر تنظيم شده است.

 مناسک حج: اين کتاب مشتمل بر احکام حج، اسرار حج و آداب و مستحبات زيارت مکّه مکرّمه و مدينه منوّره مي باشد. برخورداری از نثری روان و بی‌پیرایه و نیز پرهیز از به کار بردن اصطلاحات مشکل فقهی، از ویژگی‌های این کتاب است.

 

 راهکارهاي عملي درمان وسواس: مباحث اين کتاب حاصل پنج جلسه سخنراني معظم له با موضوع «وسواس» مي باشد که پس از افزودن احکام وسواس و نيز سئوالات شرعي و استفتائات مربوط به وسواس و پاسخهاي معظّم‌له، ارائه شده است.

 

 

 

اعتکاف سلوک منتظران: اين کتاب مشتمل بر مباحثي در باب اعتکاف به اضافه احکام و استفتائات آن است. در ضميمه کتاب آيات و رواياتي در مورد اهميت دعا آمده و در پايان کتاب، اعمال ايام البيض به صورت مختصر بيان شده است.

 

 

روزه سلوک پرهيزکاران: اين کتاب به تبيين شرايط و لوازم صحت و کمال روزه در دو بعد اخلاقي و فقهي مي پردازد. فصل اول شامل گزيده بيانات اخلاقي معظّم له پيرامون اهميت و اسرار روزه و فضائل ماه مبارک رمضان و شب هاي قدر و فصل دوم، احکام روزه و فصل سوم سئوالات شرعي و استفتائات مر بوط به روزه مي باشد.     

 

 

سیر و سلوک: دفتر مقدماتی در 200 صفحه و در قطع رقعی به چاپ رسيده و حاوي مباحث مقدّماتي سير و سلوک با عناويني همچون تهجّد و نماز شب، قرآن و عترت، ذکر، اراده، توکل، صبر و سعۀ صدر مي‌باشد. برخورداري از نثري روان و قابل فهم و عاري بودن از اصطلاحات غامض عرفاني، از ويژگي‌هاي بارز مباحث اخلاقي، عرفاني آيت الله العظمي مظاهري است که در اين کتاب به چشم مي‌خورد.

 

 

 

سیر و سلوک: دفتر اول مجموعۀ سیر و سلوک در 112 صفحه منتشر گرديده و به شرح منزل اوّل از منازل هفتگانه سير و سلوک اختصاص دارد و عناوینی همچون توجه، غفلت، تذکر و مراقبت را در بر می گیرد. برخورداري از نثري روان و قابل فهم و عاري بودن از اصطلاحات غامض عرفاني، از ويژگي‌هاي بارز مباحث اخلاقي، عرفاني آيت الله العظمي مظاهري در اين کتاب نيز به چشم مي‌خورد.

 

www.almazaheri.ir