جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد

 
 • اطلاعیّۀ برگزار نشدن مراسم جشن عید غدیر-۱۳۹۹/۵/۱6
 • برترین اعمال در عید غدیر
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل دوازدهم: تنبلی و بطالت، جلسۀ دوم
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل دوازدهم: تنبلی و بطالت، جلسۀ اوّل
 • شهادت مظلومانۀ امام جواد«سلام‌الله‌علیه» در اثر طغیان صفات رذیله
 • عوامل سقوط انسان، عامل یازدهم: شیطان، جلسۀ دوم
 • بازنشر بیانات در آستانۀ ولادت با سعادت امام رضا«سلام‌الله‌علیه»
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل یازدهم: شیطان، جلسۀ اوّل
 • لینک صفحات و کانال‌های فضای مجازی دفتر

 • -->

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان با حضور و بیانات مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی مظاهری«مدّظلّه‌العالی» برگزار شد.

  در این مراسم که اساتید، مدیران و طلّاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان حضور داشتند، آیت‌الله العظمی مظاهری سال تحصیلی جدید را فرصتی دوباره برای اهتمام و مجاهدت علمی دانسته و خاطرنشان کردند: تحصیل علوم دینی، یکی از ارزشمندترین فعالیّت‌های علمی است و طلّاب عزیز لازم است از اینکه توفیق تحصیل معارف الهی را یافته‌اند، شکرگزار خداوند متعال باشند.

  آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود با اشاره به ضرورت تلاش برای استحکام در پایه‌های مقدّمات و سطح تأکید کردند: ادبیّات عرب که زبان قرآن کریم و زبان اهل‌بیت«سلام‌الله‌علیهم» و معارف دینی است، باید به شکل عمیق و در حدّ نیاز گذرانده شود و به آن بی‌توجّهی نگردد.

  ایشان در این زمینه یادآور شدند: یکی از امتیازات فضلاء و اساتید حوزوی در گذشته، تسلّط آنان بر ادبیات عرب بود که در نسل کنونی حوزه، چنین تسلّطی کمتر دیده می‌شود و این خسارت، باید به اهتمام هرچه بیشتر جبران گردد.

  ایشان ضمن بازگویی گوشه‌هایی از زحمات و خدمات علمای سلف برای زنده نگه‌داشتن حوزه‌ها و ترویج فقه جعفری، با بیان اینکه مشکلات اجتماعی و معضلات اقتصادی مانع تحصیل و ترویج علم نیست، تصریح کردند: طلّاب علوم دینی و فقهای بزرگوار، همواره در مضیقه بوده‌اند و اتفاقاً خدمات علمی و بی‌نظیر آنان، در همین مضیقه‌ها و تنگناها به ثمر نشسته و برای نسل‌های بعدی مفید واقع شده است.

  آیت‌الله العظمی مظاهری، با اشاره به اهمیّت فراوان دروس خارج فقه و اصول در حوزه‌های علمیّه، بر تقویت بنیۀ تخصّصی اساتید درس خارج و تلاش برای تربیت مجتهد و فقیه تأکید کرده و اظهار داشتند: وجود فقیه آشنا به زمان و آگاه به مسائل روز و مورد نیاز جامعه، یکی از وظایف اصلی حوزه‌های علمیّه است و بخش مهمّی از این رسالت باید در دروس خارج فقه و اصول، ایفاء گردد.

  آیت‌الله العظمی مظاهری در ادامۀ بیانات خود، اکتفای طلّاب علوم دینی به برنامه‌های جاری درسی و انحصار در تحصیل فقه و اصول را نکوهش کرده و تأکید کردند: طلّاب و فضلای عزیز لازم است علاوه بر مطالعه و تحقیق و تعلیم و تعلّم پیرامون درس‌های جاری، به آموختن دقیق معارف عمیق قرآن کریم و عترت طاهرین در سایر بخش‌های دین نظیر کلام و اعتقادات و اخلاق همّت گمارند.

  ایشان در این زمینه تآکید کردند: تسلّط علمی و استدلالی بر بحث‌های حکمت و فلسفه که خصوصاً برای پاسخ‌گویی مستدل به شبهات مختلف نیاز است، لازمۀ فعالیّت‌های طلّاب علوم دینی است.

  ایشان در پایان سخنان خود با تأکید بر ضرورت اهتمام طلّاب و روحانیّون به رعایت و عمل به اخلاق اسلامی، خاطرنشان کردند: تخلّق به اخلاق الهی و پاک‌سازی نفس از رذائل و زشتی‌ها اگرچه بر همه واجب عینی است ولی طلّاب و روحانیّون، با جدیّت بیشتر در راستای رسیدن به مقام آدمیّت و نیز دستگیری از دیگران برای رسیدن به مقامات معنوی کوشا باشند./پایان خبر

  گزارش تصویری

  ===============================

  ================

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398 

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آیین افتتاح سال تحصیلی جدید حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 26/5/1398

  آرشيوچاپ
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org