جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۴ آذر

 
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل ششم: آمال و آرزوی بیجا
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل پنجم: صفات رذیله
 • پیام تسلیت در پی درگذشت خواهر مکرّمۀ جناب حجة‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر روحانی«دام‌عزّه» ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران - ۱۳۹۸/۹/4
 • پیام تسلیت در پی ارتحال فقیه پارسا حضرت آیةالله آقای حاج سید ابوالفضل میرمحمدی «قدّس‌سرّه‌» - 4/9/1398
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل چهارم: «تخیّل، توهّم، وسوسه» - جلسۀ دوم
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل چهارم: «تخیّل، توهّم، وسوسه» - جلسۀ اوّل
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل سوم: غفلت - جلسۀ دوم
 • پيام به مناسبت ارتحال عالم محقق علّامه سید جعفر مرتضی عاملی«قدّس‌سرّه» - 5/8/1398
 • درس اخلاق؛ عوامل سقوط انسان، عامل سوم: غفلت - جلسۀ اول

 • -->

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398دویست و پنجاه نفر از طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان در شب عید سعید غدیر به دست مرجع عاليقدر حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري«مدّظلّه‌العالي»، ملبّس به لباس روحانیّت شدند.

  حضرت آيت‌الله العظمي مظاهري در اين مراسم، ضمن تبريک فرا رسيدن عيد سعيد غدير، این عید بزرگ را بهترین عید شیعیان دانسته و با اشاره به حسن تقارن عمامه‌گذاری طلاب با سالروز تاج‌گذاری امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» خاطر نشان کردند: طلاب عزیزی که در این عید خجسته معمّم می‌شوند، از این جهت که عمامه‌گذاری آنان با نصب امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» به ولایت مسلمین مقارن گشته، افتخار بیشتری دارند.

  آيت‌الله العظمي مظاهري با بیان اینکه وظایف و مسئولیّت‌های طلاب پس از ملبّس شدن به لباس فاخر روحانیّت بسیار سنگین‌تر می‌شود، تصریح کردند: یکی از لوازم طلبگی، به‌ویژه برای طلاب معمّم، رعایت اخلاق و تقوای الهی است. از این جهت باید ضمن اهمیّت به فرائض الهی و اهتمام در رعایت مستحبات، از گناهان و شبهات نیز اجتناب جدی داشته باشند.

  آيت‌الله العظمي مظاهري در ادامۀ بیانات خود، علاوه بر رعایت تقوا، مراعات آداب و اخلاق اجتماعی را نیز برای طلاب معمّم لازم برشمرده و افزودند: کسی که به پوشیدن لباس فاخر روحانیّت مفتخر می‌شود باید با رعایت ادب در گفتار و رفتار، حسن خلق، خوش‌زبانی و خوش‌رفتاری، ضمن پاسداشت احترام لباس تبلیغ دین، شخصیّت وابهّت خود را در بین مردم حفظ نماید.   

  ایشان در این زمینه تأکید کردند: طلبه‌های معمّم که مبلّغین دین اسلام و مذهب تشیّع هستند، باید هنگام سخن گفتن، در استخدام الفاظ دقت کنند و هر سخنی را بر زبان جاری نکنند، کلمات ناهنجار و غیر متعارف در کلام آنان نباشد و در موضع‌گیری‌ها، حرکات و به‌طور کلی در رفتارشان، باوقار و پرجاذبه باشند.

  آيت‌الله العظمي مظاهري بر رعایت نظم نیز تأکید کرده و اظهار داشتند: دست یافتن به موفقیّت در هر زمینه‌ای مرهون رعایت نظم و انضباط است و به‌خصوص طلاب عزیز باید به وصیّت امیرالمؤمنین«سلام‌الله‌علیه» توجه کرده و نظم را در سرلوحۀ همۀ برنامه‌های درسی و برنامه‌های زندگی قرار دهند.

  ایشان مراعات نظم در روابط اجتماعی را نیز برای طلاب ملبّس لام‌تر از گذشته دانسته و افزودند: رعایت قانون و رعایت نظم اجتماعی در معاشرت با مردم و در همۀ شؤون اجتماعی ضروری است.

  پیش از سخنان آیت‌الله العظمی مظاهری، آیت‌الله طباطبایی مدیر حوزۀ علمیّۀ اصفهان طی سخنانی با گرامیداشت و تبریک عید سعید غدیر گزارشی از روند اجرای طرح ادیب، ویژۀ عمامه گذاری طلاب  در مرکز مدیریّت حوزۀ علمیّۀ اصفهان ارائه و توصیه‌هایی به طلّاب معمّم کرد./پایان خبر


  گزارش تصویری

  ==================================

  ==================

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398 

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آیین عمّامه‌گذاری طلاب حوزۀ علمیّۀ اصفهان - 28/5/1398

  آرشيوچاپ
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365
  Web:www.almazaheri.org     Email:info [at] almazaheri [dot] org