جستجو :
اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَن صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
امروز: ۱۴۰۱ جمعه ۱۸ آذر


 
 • پيام تسليت در پى حادثه تروريستى در حرم حضرت احمد بن موسى«عليهماالسلام»
 • پيام به نشست قرآنی اساتید و روحانیّون حوزۀ علمیّۀ اصفهان
 • دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی
 • دیدار آیت‌الله طباطبایی نمایندۀ محترم ولی‌فقیه و امام جمعۀ اصفهان
 • دیدار جمعی از فرزندان و اعضای محترم بیت شریفِ عالم جلیل‌القدر مرحوم حضرت آیت‌الله ناصری«قدّس‌سرّه»
 • پيام به همایش ملّی «شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی»
 • پيام به همایش بزرگداشت عالم فرزانه مرحوم حضرت آیت‌الله حاج سید ناصرالدّین حجّت نجف‌آبادی«رضوان‌الله‌تعالی‌علیه»
 • درس اخلاق؛ فضیلت‌های فراموش شده، فضیلت دوازدهم: «خلوص»؛ جلسۀ پنجم
 • درس اخلاق؛ فضیلت‌های فراموش شده، فضیلت دوازدهم: «خلوص»؛ جلسۀ چهارم

 • -->

  پيام‌ به‌ اردوي‌ فرهنگي‌ معرفت‌

    پيام‌ معظم له به‌ اردوي‌ فرهنگي‌ معرفت‌

  دانش‌آموزان‌ دبيرستانهاي‌ علوم‌ و معارف‌ اسلامي‌ سازمان‌ تبليغات‌ اسلامي‌ سراسر كشور

   

  جوانان‌ عزيز و آينده‌ سازان‌ ارجمند؛

  رحمت‌ و توفيق‌ خداوند تعالي‌ بر شما باد كه‌ سرنوشت‌ مُلك‌ و ملّت‌ در آينده‌اي‌ نه‌ چندان‌ دور در دست‌ انديشه‌ و اقتدار شماست‌ و اين‌، وظيفه‌اي‌ سنگين‌ و مسئوليّتي‌ خطير را براي‌ شما فرزندان‌ گرامي‌ اين‌ كشور، رقم‌ مي‌زند. دستيابي‌ ايران‌ اسلامي‌ به‌ قلّه‌هاي‌ با عظمت‌ علمي‌ و توفيقات‌ بزرگ‌ اجتماعي‌ و فرهنگي‌ و اقتصادي‌، بي‌ شك‌ّ مرهون‌ تلاش‌ بي‌ وقفه شما و در گرو عزم‌ راسخ‌ و اراده پولادين‌ شماست‌. امّا تلاشهاي‌ شما، وقتي‌ به‌ حدّ كافي‌ و لازم‌ ، ثمر بخش‌ خواهد بود كه‌ در تمام‌ جوانب‌ و زوايا آميخته‌ به‌ اخلاص‌ و ايمان‌ حقيقي‌ باشد و عزم‌ و اراده شما، در صورتي‌ خلل‌ناپذير خواهد گشت‌ كه‌ استعانت‌ از بردباري‌ و صبر و نماز و معنويت‌، جزء جدايي‌ناپذير زندگي‌ شما باشد: «يا ايّها الّذين‌ امنوا استعينوا بالصبر و الصلوة».

  فرزندان‌ عزيز و اي‌ جوانان‌ تكامل‌پذير و در جستجوي‌ حق‌ّ، نماز را، نماز را، نماز را به‌ معناي‌ حقيقي‌ كلمه‌ اقامه‌ كنيد و روح‌ و مغز نماز را كه‌ «ذكر و ياد خداوند بخشاينده‌ مهربان‌» است‌، با تمام‌ جان‌ و دل‌ پاس‌ داريد كه‌ هيچ‌ پيشتيبان‌ و غمخواري‌ براي‌ انسان‌ بهتر از ياد دائمي‌ خداوند نيست‌: «الله، الله في‌ الصلوة فانّها عمودُ دينكم‌»

  در خودسازي‌ و تهذيب‌ نفس‌ بويژه‌ در پرهيز جدّي‌ از خودپسندي‌، شتابزدگي‌، لجاجت‌ و تنبلي‌ بكوشيد كه‌ اين‌ چهار صفت‌ رذيله‌، همان‌ چهار چيزي‌ است‌ كه‌ حضرات‌ ائمه‌ اطهار : دستور فرموده‌اند كه‌ جوانان‌ را از آن‌ بر حذر داريد.

  در همه كارهايتان‌ بالاخص‌ در برنامه‌هاي‌ درسي‌ خود نظم‌ و برنامه‌ ريزي‌ را سرلوحه عمل‌ قرار دهيد و ذرّه‌اي‌ از آن‌ تخلّف‌ نورزيد: «الله الله في‌ نظم‌ امركم‌».

  از شكست‌ها نهراسيد، با تجربه‌ پذيري‌ و درس‌ گرفتن‌ از تجارب‌ ديگران‌، مشكلات‌ راه‌ بلند و دشوار موفقيت‌ را به‌ اميد خداوند كارساز بنده‌ نواز پشت‌ سر گذاريد و اگر مي‌خواهيد در مسير زندگي‌، به‌ خستگي‌ و افسردگي‌ و انحراف‌ و ضلالت‌ و توقف‌ و شكست‌ دچار نگرديد، از قرآن‌ و عترت‌ جدا نشويد و اين‌ وصيّت‌ پاياني‌ رسول‌ مكرّم‌ و نبي‌ خاتم‌ و پيامبر اعظم‌ (صلی الله علیه و آله) را از ياد نبريد: «اني‌ تارك‌ٌ فيكم‌ الثقلين‌ كتاب‌ الله و عترتي‌ ما ان‌ تَمسكتُم‌ بهما لَن‌ تَضلّوا ابداً».

  با قرآن‌ در همه ابعاد آن‌ از قرائت‌ روزانه‌ تا فهم‌ معاني‌ آن‌ و از تدبّر و تفكّر در آن‌ تا عمل‌ و التزام‌ واقعي‌ به‌ دستورات‌ حيات‌ بخش‌ آن‌، مأنوس‌ باشيد: «الله، الله في‌ القرآن‌ لا يسبقكم‌ بالعمل‌ به‌ غيرُكم‌».

  اهل‌ بيت‌ وحي‌ را كه‌ بهترين‌ راهنمايان‌ و دستگيري‌ كنندگان‌ شمايند، به‌ خوبي‌ بشناسيد و از توسّل‌ واقعي‌ و دائمي‌ به‌ آنان‌ غافل‌ نباشيد و بدانيد كه‌ توسّل‌ واقعي‌ به‌ آن‌ بزرگواران‌، وقتي‌ ممكن‌ خواهد بود كه‌ سه‌ ركن‌ اساسي‌ «معرفت‌، محبّت‌ و اطاعت‌» به‌ ترتيب‌ و به‌ صورت‌ پي‌ در پي‌ از ناحيه شما نسبت‌ به‌ آن‌ ذوات‌ مطهّر حاصل‌ گردد.

  مطئمن‌ باشيد كه‌ در صورت‌ عمل‌ به‌ آنچه‌ گفته‌ شد، بي‌ شك‌ّ هميشه‌ روحي‌ آرام‌، شاد و اميدوار خواهيد داشت‌ و اين‌، وعده تخلّف‌ناپذير الهي‌ است‌: «أَلا ان‌ّ اولياء الله لا خوف‌ عليهم‌ و لا هم‌ يحزنون‌» ، «أَلا بذكر الله تطمئن‌ القلوب‌».

  و همچنين‌ دائماً موفقيت‌ و پيروزي‌ و نجات‌ و رستگاري‌ قرين‌ شما خواهد بود كه‌ اين‌ نيز وعده تخلّف‌ناپذير الهي‌ است‌: «أَلا ان‌ّ حزب‌َ الله هم‌ المفلحون‌» ، «فان‌ّ حزب‌َ الله هم‌ الغالبون‌».

  براي‌ توفيق‌ و رستگاري‌ شما فرزندان‌ و جوانان‌ گرامي‌، صميمانه‌ دعا مي‌كنم‌ و از اينكه‌ نتوانستم‌ در جمع‌ روح‌ بخش‌ شما عزيزان‌ حاضر باشم‌، عذر مي‌خواهم‌. خداوند يار و نگهدارتان‌ باد.                            

                                                                                  حسين‌ مظاهري

                                                                          ‌    18 جمادي‌ الثّاني‌ 1428

                                                                                     12/4/1386 

   

  آرشيوچاپ
  احکام
  اخلاق
  اعتقادات
  اسرار حج
  مناسک حج
  صوت
  فيلم
  عکس

  هر گونه استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.
  دفتر مرجع عاليقدر حضرت آية الله العظمى مظاهری «مدّظلّه‌العالی»
  آدرس دفتر اصفهان: خيابان عبد الرزاق – کوی شهيد بنی لوحی - کد پستی : 99581 - 81486
  تلفن : 34494691 -031          نمابر: 34494695 -031
  آدرس دفتر قم :خیابان شهدا(صفائیه)- کوی ممتاز- کوچۀ شماره 1(لسانی)- انتهای بن‌بست- پلاک 41
  تلفن 37743595-025 کدپستی 3715617365